První zmínka o vsi je z roku 1318. Počínaje Mikšem z Lojovic, který zemřel r. 1388, připomínají se vladykové z Lojovic. Tvrz v Lojovicích se poprvé připomíná v r. 1509, kdy byl jejím majitelem Petr Břízský z Břízy. Manželka Jana Břízského, Anna Břízská z Losu r. 1596 odkázala svůj majetek dceři Alžbětě Beřkovské z Břízy, která se svým manželem Jindřichem Beřkovským ze Šebířova přestavěli lojovickou tvrz v renesanční sídlo. Pozůstatky tvrze jsou dodnes patrné ve zdivu pravého křídla zámku.
Od roku 1622 se majitelé Lojovic rychle střídali až je r. 1710 získal lékař Jan František Löw z Erlsfeldu. Löwův syn Jan Josef započal r. 1750 s přestavbou renesanční stavby a vystavěl trojkřídlý jednopatrový barokní zámek. Byl kryt mansardovou šindelovou střechou s vykýřky. Mohutnější pravé křídlo završila věžička. Součástí novostavby byla kaple P. Marie, která zabírala větší část levého zámeckého křídla. U zámku byla zřízena zahrada obehnaná kamennou zdí. Jan Josef Löw z Erlsfeldu r. 1779 Lojovice prodal a opět se majitelé rychle střídali.
Roku 1869 získal zámek továrník František Ringhoffer a zámek sloužil jako jedno ze sídel členů rodiny. Do dnešní podoby byl zámek upraven v l. 1902 – 1903, kdy byla zrušena kaple a přeměněna v obytné místnosti, šindelová krytina byla nahrazena taškovou a byla opravena barokní fasáda.
Po roce 1948 zámek sloužil léčebným účelům a bylo zde umístěno jedno z oddělení fakultní nemocnice v Praze. Později zde byla umístěna léčebna drogově závislých. V současné době je zámek opraven, je v soukromých rukou a pro veřejnost je nepřístupný.
(převzato z www.hrady.cz, původní citace: Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Praha a okolí, Nakladatelství Svoboda 1984)
stejný záběr, rok 2011
pro názornost - rok 2011 v barvě
stejný záběr, rok 2008